Susitikimas su eTwinning projektų partneriais iš Šiaulių

                    Kovo 30 d. pas mus mokykloje svečiavosi ,,Juventos" progimnazijos trečiokai. Tai mūsų eTwinning projektų partneliai. Jau antri metai kaip bendradarbiaujame kurdami ,,Wonders in the country of science", ,,Matematika aplink mus 2", ,,Keliauju po Lietuvą" projektus. Spalio mėnesį lankėmės Šiauliuose, o jie mus aplankė  per Velykas . 

                    Smagiai leidome laiką: žaidėme kvadratą, parodėme mokyklą. pasikalbėjome apie ateities planus. Norkaičių tradicinių amatų ir kultūros centre mus pasitiko zuikis. Jis mums papasakojo apie Velykų Bobutę, išmokė nusivelti margutį. Buvo smagu šokti ir žaisti. 

                    Po visų linksmybių atsisveikinome su draugais ir  palydėjome į Tauragės krašto muziejų. Tikimės ir ateityje dar susitikti.


,,Auksinės plunksnos" konkursas

             Kovo 16d. mokykloje vyko pradinukų dailaus rašto konkursas. Jame dalyvavo keturi mūsų klasės mokiniai: Kipras, Greta, Kasparas, Atėnė. Nugalėtoja tapo Atėnė. Kaip smagu!


Kasparas ir Mantvidas sudalyvavo Tarptautiniame matematikos konkurse ,,Kengūra"

 

 

 

 

 

Vasario mėnesio geriausieji anglų kalbos žinovai!


 

 

 

 

Sausio mėnesio geriausieji

anglų kalbos žinovai.


Vakaras su knyga

    Sausio 25 d. vyko vakaras su knyga. Buvo apdovanoti geriausieji I pusmečio skaitytojai: Kęsmina Surblytė, Melita Bajalytė ir Kasparas Tranelis, Timas Stanevičius, Paulius Tenikys.  Vaikai pristatė rašytojo S. Poškaus perskaitytas knygeles ir skaitė  poeto A.Matučio knygeles bei pristatė labiausiai patikusius eilėraštukus. Pasiskirstę į grupes mokiniai rungtyniavo atlikdami užduotis: mįslių labirintas, kryžiažodis, žiniukų konkursas. Nugalėtojai paskatinti atminimo dovanėlėmis.Įdomi dailės pamoka

Sausio 26 d. klasėje svečiavosi II kurso grafinio dizaino  studentė Gabrielė Raudonytė. Ji pamokė kurti koliažą. Tema ,,Mano gimtinė Lietuva". Savo darbelius vaikai skiria Lietuvos atkūrimo šimtmečiui. Mokiniai noriai įsitraukė į veiklą ir sukūrė gražius darbus.


Komplimentų diena

      Sausio 25 d.  paminėjome Komplimentų dieną. Mokiniai kūrė komplimentus ir įteikė draugams. Kaip miela girdėti gražius žodžius apie save!Netradicinė pamoka apie M.Vainilaitį

Sausio 25 d.  paminėjome M.Vainilaičio 85 metų jubiliejų. ,,Vymerio"  bibliotekoje dramos būrelio ,,Kaukutis" mokiniai draugams pristatė M.Vainilaičio biografijos faktus bei kūrybą. Bibliotekininkė Ina Ivanauskienė papasakojo apie rašytojo vaikystę. Visi galėjo pasigrožėti eilėraštukų iliustracijomis. Išrinktas gražiausias eilėraštis ir raiškiausi deklamatoriai. Tai Melita ir Gustas A. Už teisingai atsakytus viktorinos klausimus vaikai apdovanoti   saldžiomis dovanėlėmis ir prizais. 


 

 

 

I pusmečio pirmūnai.

Didžiuojamės jais!


 

 

Jie per I pusmetį nepraleido nei vienos pamokos.

Tikri šaunuoliai!


Svečiuose Indėnė

                       Sausio 19 d. mokykloje lankėsi indėnė Šokanti strėlė. Ji su mūsų mokyklos pradinukais dalyvavo nuotaikingoje gamtosauginėje programėlėje. Jos metu vaikučiai ne tik šoko, bet ir papildė žinias apie aplinkosaugą.

                       


Pirmosios pagalbos užsiėmimas

Sausio 18 d. klasėje lankėsi sveikatos priežiūros specialistė. Ji supažindino trečiokus su galimomis traumomis, sužeidimais ir kaip suteikti pagalbą. Visi norintys galėjo pabandyti pasimokyti gaivinti žmogų. Džiaugiuosi, kad atsirado daug drąsuolių. Dėkojame sveikatos priežiūros specialistei Gretai Gerulytei už naudingą užsiėmimą.
Įdomi pamokėlė

Gruodžio 19 d.  pas mus klaėje lankėsi buvusios mūsų mokyklos mokinės Milda su Simona. Jos pravedė įdomią anglų kalbos pamokėlę. Vaikai žaidė, šoko, kalbėjosi, džiaugėsi nykštukų dovanomis. Buvo smagu ir įdomu!


Kalėdinių sausainių dirbtuvėlėse

Gruodžio 14 d. Kalėdinių sausainių dirbtuvėlėse gardžiai kvepėjo, nes trečiokėliai vadovaujami Gusto mamos kočiojo, formavo įvairių formų sausainėlius. Kol sausainėliai kepė vaikai žaidė linksmus žaidimus, susipažino su naujoku Pauliumi. Pats įdomiausias darbas buvo puošti imbėrinukus. Eglutės nuo balto glajaus tapo apsnigtos ir papuoštos pabarstukais. Nemažai gardumykų ir į pilvelį nugarmėjo. Gražiai supakuoti sausainiai tapo puošnia, kvapnia dovanėle visai šeimai. Ačiū Gusto mamytei už nuostabų užsiėmimą.


Kalėdinis kvadrato turnyras

Gruodžio 14, 18 d. mokykloje vyko Kalėdinis kvadrato turnyras , tai - projekto ,,Sveikatingumo dienos mokykloje" dalis. Mūsų klasės mokinukai rungėsi su ketvirtokais. Nugalėję 4 a klasės komandą 2:1, žaidė su 4 b klase. Deje nepavyko iškovoti pergalės. Rungtynes 2:1 laimėjo 4 b klasė. Mes juk dar tik terčiokai, todės galime pasidžiaugti puikiu rezultatu ir ateityje tikėtis pergalių!


Susitikimas su svečiais iš Gruzijos

   Gruodžio 7d. mūsų mokykloje lankėsi svečiai iš Gruzijos. Užsuko ir pas trečiokus į klasę. Mokiniai pasveikino su artėjančiomis Kalėdomis, padainavo dainelę, įteikė savo rankomis padarytas Lietuvos - Gruzijos vėliavėles. Parodė ką veikia ,,Jaunųjų tyrinėtojų" būrelio užsiėmimuose. Tą dieną atliko bandymą ,,Šokančios spalvos". Dabar vaikai moka pasisveikinti ir atsisveikinti gruziniškai. Tikimės, kad ši viešnagė Lietuvoje jiems patiko. 

G


Geri darbai puošia žmogų!


Knygų Kalėdos

Jau septintąjį kartą pas mus mokykloje vyksta Knygų Kalėdos. Labai aktyviai į jas įsijungė visi pradinukai. Mūsų klasės vaikai padovanojo dvi knygeles. Buvo smagu stebėti lėlių teatro studijos spektakliuką ,,Pingvinų Kalėdos". Jame vaidino mūsų klasės mokiniai Dovydas, Tautvydas, Luka. Kaip smagu! Renginį vedė bibliotekininkės Birutė Vaivadienė ir Ina Ivanauskienė.

Adventinė vakaronė -  vainikų pynimas

         Lapkričio 30 d. vakarą į klasę rinkosi mokiniai  ir tėveliai. Jie buvo nusiteikę ramiai pavakaroti ir nusipinti adventinius vainikus. Mokiniai pasveikino tėvelius su artėjančiomis šventėmis. Dainavo adventinę dainelę, grojo dūdelėmis. Visi žiūrėjo skaidres apie  adventinius papročius. Išklausę Gusto mamos patarimus pradėjo pinti vainikus. Klasėje pasklido gaivus eglišakių, cinamono, mandarinų kvapas, Visi plušėjo dideli ir maži, sesutės ir broliukai, tėveliai ir mamytės. Štai ir ant salo visas vainikų takas. Dar ilgai nesinorėjo skirstytis, tad gėrėme arbatą, valgėme pyragus ir džiaugėmės prasmingu ir gražiu  darbu. 

         Dėkojame Gretutės mamytei už eglišakius, o Gusto mamytei už patarimus. Lai degs adventinės žvakelės primindamos, kad drauge nuveikti darbai teikia daug džiaugsmo ir palaimos.


 

 

 

Lapkričio mėnesio aktyviausieji anglų kalbos žinovai.Lietuvos kultūros paveldo ir meninio ugdymo konkursas ,,Pažinkime tautinį kostiumą"

Lapkričio 23 d. Greta ir Kipras vyko į Vilnių, kur Lietuvos nacionaliniame muziejuje dalyvavo Lietuvos kultūros paveldo ir meninio ugdymo konkurse ,,Pažinkime tautinį kostiumą" baigiamojoje šventėje. Jie buvo apdovanoti Lietuvos nacionalinio muziejaus pagyrimo raštais ir vertingomis dovanomis. Gėrėjosi Rotušės aikštėje papuošta Kalėdine  eglute. Apsilankė Arkos dailės galerijoje. Juos konkursui ruošė mokytoja ekspertė Vida Karbauskienė.


Paskaita apie rūkymo žalą

Šiemet pradinukai dalyvauja prevenciniame projekte ,,Įveikime kartu". Bendradarbiaudami su Tauragės sveikatos biuru, lapkričio 21 dieną, visi pradinių klasių mokiniai išklausė įdomią paskaitą apie rūkymo žalą, kurią pravedė Artūras Šiukšta iš Kauno.


Sulaukėme puikių apdovanojimų už dalyvavimą Šiaurės šalių bibliotekų savaitėje


Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Lapkričio 11 d. klasėje lankėsi bibliotekos darbuotojos ir papasakojo apie šių metų projekto temą, parodė plakatą, supažindino su projekto tikslais. Mokiniai grupėse sukūrė koliažą - piratų užgrobtą laivą. Darbai eksponuojami mokyklos skaitykloje.


Tolerancijos diena

Lapkričio 16 d. minima tarptautinė Tolerancijos diena.  Tolerancija - tai pakantumas kitokiam- kitaip manančiam, atrodančiam, tikinčiam, besielgiančiam. Apie tai ir kalbėjome klasės valandėlės metu. Žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri darbai ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna. Tikiuosi, kad mūsų klasės mokinukų rankutės kurs ir darys tik gerus darbus ir bus tolerantiški kitokiems žmonėms. Jų išmargintomis ir iškirptomis rankutėmis papuošėme dėžę, kuri mokyklos koridoriuje papildė mokyklos rankučių sieną. Daug rankų - didžią naštą pakelia.


Paroda ,,Įveikime kartu"

Šiemet pradinukai dalyvauja prevenciniame projekte prieš smurtą ir patyčias ,,Įveikime kartu". Mokyklos žiemos sode eksponuojami  susikibę vaikai, kurie sibolizuoja draugiškumą, pagarbą aplinkiniams ir , kad drauge jie gali įveikti visus sunkumus.  Šie grupiniai darbai įrodo, kad mokinukai labai kūrybingi ir draugiški. Kviečiame visus apsilankyti parodoje.


Pasaka Knygos drabužiais

Lapkritį sukanka 215 m. nuo įžymiojo vokiečių rašytojo Vilhelmo Haufo mirties. Jo kūrybinis palikimas be galo įvairus, bet mūsų dienomis populiariausios jo pasakos. 3 kl. mokinukams „Aušros“ progimnazijos skaitykloje vyko bibliotekininkės Birutės Vaivadienės vedama pamoka – popietė, skirta daugiau sužinoti apie V.Haufą ir jo pasakas. Vadovaujami mokytojos Rasos Raudonienės mokinukai pasiruošė vaidmenimis skaityti pasaką „Nykštukas Nosis“, piešė „savo“ veikėją. Apie V.Haufą ir jo kūrybą papasakojo B.Vaivadienė, parodė skaidres, pristatė knygų parodėlę. Sužinotus dalykus įtvirtino spręsdami kryžiažodį. Geriausiai sekėsi komandai, kurią sudarė: Kęsmina, Kamilė, Gustas A., Mantvidas, Guoda.

 

Bibliotekininkė Birutė Vaivadienė

 


Spalio mėnesio stropuoliai


Sveikiname rugsėjo ir spalio mėnesio aktyviausius mokinius anglų kalbos pamokose


Jogos pamokėlė

Spalio 25 dieną mokykloje lankėsi jogos mokytoja Jūratė Ačė. Mokytoja, panaudodama žaidybinius elementus, išjudino vaikus, paruošė jogos ir kvėpavimo pratimams. Džiaugiuosi, kad daugelis mokinių  gebėjo atsipalaiduoti ir stengėsi atlikti visus pratimus. Pratimai buvo įdomūs ir žaismingi.


Mokytojų diena

Spalio 5d. minėjome Mokytojų dieną. Matematikos pamoką vedė 7 klasės mokinės Patricija ir Dominyka. Veikla buvo įdomi ir smagi. Už atliktas užduotis mokiniai paskatinti saldainiais ir ypatingu prizu už aktyvumą, kurį laimėjo Kasparas. Po pamokų dramos būrelio ,,Kaukutis" artistai skubėjo pasveikinti mokyklos mokytojus. Jiems padovanojo lyrišką dainelę ,,Ruduo" ir eiles.

Dėkoju vaikučiams ir tėveliams už staigmenas ir gėles.


Pasaulinė gyvūnų diena

Spalio 4 d. paminėjome Pasaulinę gyvūnų dieną. Mokiniai pristatė šios dienos kilmę, pasakojo apie gyvūnus ir savo augintinius. Buvo smagu sužinoti, kad dauguma klasės vaikų turi augintinius , moka juos globoti ir labai myli.


Sveikatingumo diena mokykloje

Rugsėjo 28 d. rytą linksmi pradinukai ir priešmokyklinukai skubėjo į mokyklą. Jie su nekantrumu laukė įdomios veiklos. Tai jau tradiciniu tapęs mūsų mokyklos projektas ,,Sveikatingumo dienos mokykloje" subūrė pradinukus liksmai, sveikai veiklai. Sugūžėję į sporto salę mokinukai padarė mankštą,  žaidė smiginį, mėtė kamuolį į krepšį, įveikė kliūčių ruožą, ,,virė batų košę", mankštino padukus eidami Kneipo taku. Grįžę į klases iš vaisių pasiruošė priešpiečius. Pasistiprinę kibo į darbą. Ketvirtokai ir pirmokai kūrė plakatus, antrokai piešė vaisius, o trečiokai sukūrė mandalas iš gamtinės medžiagos. Po renginio mokiniai dalijosi įspūdžiais ir džiaugėsi, kad mokykloje gera ir smagu.


Diena su paspirtukais ir riedučiai

   Visą savaitę tai vienoje, tai kitoje mokyklos vietoje buvo galima išgirsti keistus garsus. Kas tai ? Ogi pradinukai ruošėsi sportuoti lauke su paspirtukais arba su riedučiais! Visai įdomu pralėkti mokyklos koridoriumi savo paspirtuku...

         Puikus oras leido smagiai pasivažinėti lauke. O dar puikiau, kad tiek daug „Aušros“ progimnazijos mokinių turi paspirtukus arba riedučius. Džiaugiuosi, kad mūsų klasės mokinukai prisijungė prie šios akcijos!


Žygis „5000 žingsnių per dieną"

Mokykla dalyvauja projekte „Sveikatingumo dienos mokykloje 8". Tad rugsėjo 21 dieną visi pradinių klasių mokiniai susiruošė į žygį „5000 žingsnių per dieną". Su gera nuotaika ir žingsniamačiais visi nukeliavo iki upės, padarė mankštą, pasitreniravo ant treniruoklių ir grįžo į mokyklą. Užsibrėžtas tikslas buvo pasiektas!


Saugaus eismo pamokėlė

Rugsėjo 22d. progimnazijos pradinukai dalyvavo saugaus eismo pamokėlėje. Pamokėlėje svečiavosi Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato vyriausioji tyrėja Raimonda Žvynakienė. Vaikai rungtyniavo prisimindami pagrindinius kelio ženklus, žiūrėjo filmukus apie saugumą pėsčiųjų perėjose, elgesį gatvėse, pagilino žinias apie atšvaito reikalingumą ir teisingą segėjimą. Geriausiems eismo žinovams teko prizai. Prizus laimėjo : Timas, Gustas A., Kipras, Dovydas. Visi pamokėlės dalyviai gavo dovanų po užduočių knygelę saugaus eismo tema. Jas dovanojo VĮ „Tauragės regiono keliai“. Kiekviena klasė gavo plakatus, kurie bus pakabinti klasėse ir mažiesiems eismo dalyviams primins apie saugumą gatvėse ir keliuose. 


Ekskursija į Šiaulius

Jau antri metai mūsų mokyklos trečiokai bendradarbiauja su Šiaulių ,,Juventos" progimnazijos pradinukais. Jie kartu vykdo eTwinning projektą ,,Stebuklai mokslo šalyje". Šiemet rugsėjo 13 d. mokinukai lankėsi pas Šiauliuose gyvenančius draugus. Juventiškiai linksmai pasitiko draugus ir pasveikino dainelėmis ir laiškais. Aušrinukai padovanojo lėktuvėlius su linkėjimais. Drauge trečiokai kūrė draugystės selfius, rungėsi matematiniame blic turnyre, atliko 5 eksperimentus. Po gardžių pietų patraukė į saldainių fabriką ,,Rūta" ir Dviračių muziejų.


Rugsėjo 1 - oji

              Trečią kart rugsėjis mus pakvietė į klasę. Jis šiemet ypatingas. Mūsų eTwinning projektinis darbas puikiai įvertintas. Pati puikiasia dovana kokybės ženklelis ir padėkos raštas. Džiaugiuosi, kad Rugsėjo 1 - osios šventę papuošė mūsų dainelė. Tikiu, kad septyntaškė boružėlė išpildys pačias slapčiausias mūsų mokyklines svajones.